אחות לילה לתינוק

אחות לילה לתינוק הדואגת לכל צרכי התינוק

שירות אחות לילה לתינוק דואגת לכל צרכי התינוק ומעניקה לאם / להורים הטריים אפשרות לנוח בשעות הלילה וליהנות משקט נפשי וכוחות לטיפול ובילוי זמן איכות עם התינוק ביום / לאחר שעות המנוחה.  השירות ניתן בבית המטופל או בבית החולים / פגיה.

באילו מקרים נצטרך אחות לילה לתינוק?

בימים שלאחר הלידה האם עלולה לסבול מתשישות פיזית ונפשית ולעיתים אף מדיכאון לאחר הלידה המלווה בהצפה רגשית, חרדה, בכי וקושי לבצע את מטלות הטיפול בתינוק. אין ספק כי חשוב מאוד הקשר הקרוב בין האם והורי התינוק לאחר הלידה, אך לעיתים הקושי הנפשי והגופני עלול לפגוע ביכולת של האם להעניק לתינוק (או תינוקות במקרה של ריבוי מרובה ילדים, מה שהופך את מלאכת הטיפול למתישה עוד יותר) טיפול מיטבי וטעויות עלולות להתרחש.

תפקידה של האחות הוא כמובן לא להחליף את האם ולפגוע בקשר חיוני זה, האחות, אשר בעלת ניסיון רב בהשגחה וטיפול בתינוקות נועדה לסייע רק במקרים בהם האם / זוג ההורים זקוקים למנוחה ושעות שינה (לרוב בשעות הלילה אך הצורך יכול לעלות בכל שעות היממה), מה שיאפשר לאם / להורים לנוח, להשלים שעות שינה ולהתחזק ולבלות זמן איכות עם התינוק לאורך כל שעות היום.

כמו כן, במקרים בהם האם עברה לידה לא קלה כמו ניתוח קיסרי המצריך מספר ימי אשפוז, האם יכולה להיעזר באחות הלילה גם בבית החולים כשזו תסייע בהבאת התינוק מהתינוקיה במידה והאם תרצה להקפיד להניקו ולדאוג לצרכי התינוק בכל עת שקיים קושי לאם / להורים לתת מענה מספק לתינוק עד שהאם תשוב לאיתנה.

מה כולל שירות אחות לילה לתינוק?

  1. השגחה פרטית צמודה – האחות הפרטית המוסמכת מגיעה רעננה למשמרת הלילה, היא תשגיח עליו ותדאג לכל צרכיו במהלך הלילה.
  2. הנקה / האכלה – האחות תיתן יד מסייעת ביד הצורך בהאכלת התינוק בקבוק במידה והאם אינה מניקה ותסייע במנח נכון של התינוק לשם ההנקה.
  3. החתלה – האחות המנוסה תדאג במידת הצורך לבצע החלפת חיתולים בשעות הלילה, מטלה שהינה קצת מתישה עבור אם טריה עם מחסור בשעות שינה.
  4. הרדמה – אי שקט של התינוק בלילה עלול להוביל לבכי ממושך, מה שעלול להקשות על האם לישון בצורה מספקת ולשבש את כל סדר היום. האחות הצמודה לתינוק תדאג להרגיע את התינוק במידה והוא מתעורר וכן לסייע בהרדמה שלו.
  5. הדרכות – להיות אם / הורים טריים זה לא קל ויש הרבה ציוד ומטלות שצריך לבצע על מנת להעניק לתינוק הטיפול המיטבי. האחות תדאג לסייע להורים הטריים בכל מה שקשור להתארגנות ולצרכים של התינוק, אם זה מבחינת טיפים לציוד, אם זה הדרכות שונות הנוגעות להנקה, שאיבת חלב, מילוי בקבוקים, טכניקות הרדמה ועוד. טיפים אלו יסייעו להורים בטיפול גם לאחר תום השירות של האחות. האחות מהווה גם משענת רגשית ותשרה תחושת בטחון עבור האם וההורים שנכנסים לעולם ההורות. מעבר לכך, האחות יכולה להעניק מהידע והניסיון הרחב שלה טיפים הנוגעים לזכויות המגיעות לכם מהמדינה והמעסיק, טיפים רפואיים כלליים הנוגעים לבדיקות וזיהוי מצבים רפואיים כלשהם אצל התינוק ודברים שרצוי לבדוק ולהתייעץ לגביהם בתקופה שלאחר הלידה עם רופא המשפחה.

 

אחות פרטית לילה לתינוק בבית חולים / בבית

כפי שצוין לעיל השירות אפשרי גם בבית וגם בבית החולים. האחיות שלנו מגיעות לכל בתי החולים בארץ וידאגו לכל צורכי התינוק לצד מתן טיפים והדרכות לאם הטריה. היתרון של אחות פרטית לעומת מטפלת סיעודית זה הידע הרפואי, כשהיא תדאג להבחין בכל צורך או שינוי בריאותי אצל התינוק ותדאג לתת לו מענה רפואי מהיר, כולל בעת מצבי חירום. בין אם השירות ניתן או בבית החולים כששם היא תדאג להתריע בפני הצוות הרפואי שיטפלו ויבדקו את התינוק בהקדם.

החזר מקופות החולים

ניתן לקבל החזר מקופות החולים, בהתאם לפוליסה הביטוחית. בטבלה הבאה מידע על גובה ההחזר ומספר ימי הזכות בקופות החולים. הטבלה מעודכנת לתחילת 2024.

קופת חוליםמספר ימי זכאותהסכום שנקבל מהביטוח
כללית 3עד 10 ימיםהחזר בגובה של 85% מהשירות ועד 412 ₪ לכל יום / לילה
Maccabiעד 8 ימיםהחזר בגובה של 85% מהשירות ועד 510 ₪ לכל יום / לילה
מאוחדת-לוגועד 8 ימיםהחזר עד 75% מעלות השירות ועד לגובה של 100$ לכל יום / לילה
לאומית 34עד 10 ימיםבעלי ביטוח זהב: החזר של 450 ₪ ליום / לילה. בעלי ביטוח כסף: החזר של 400 ₪ לכל יום / לילה.

למה לבחור בשירות שלנו?

שירות מקצועי הכולל אחיות פרטיות מנוסות הנותן מענה 24/7. האחיות שלנו בעלות הכשרה בעבודה בשעות הלילה, הן מגיעות ערניות ונותנות מעטפת שירות מקצועית – רפואית ורגשית כאחד הן עבור והן עבור התינוק, עליו הן משגיחות באופן צמוד ומעניקות לו חום ואהבה לצד דאגה לכל צרכיו.