אחות פרטית לאחר לידה

אחות פרטית מוסמכת להשגחה רפואית ותמיכה רגשית עבור נשים לאחר לידה

שירות אחות פרטית מוסמכת לאחר לידה הוא חיוני עבור נשים הן בשלב ההריון והן לאחר הלידה. האחות תדאג לכל צרכיה של האישה ההרה / האם הטריה, תסייע לה הן בפן הרפואי, בפן הלימודי והמשימתי הקשור למטלות טיפול בתינוק והן בפן הרגשי בתקופה לא פשוטה בה האם חווה כאבים, שינויים הורמונליים בגופה וסובלת ממצבי רוח משתנים. 

תוכן עניינים

באילו מקרים נצטרך אחות פרטית לאחר הלידה?

הצורך באחות פרטית רלוונטי במקרים בהם לאם קיים קושי להתמודד עם הטיפול ביילוד בשבועות הראשונים לאחר ההריון, הקשיים יכולים להיות פיזיים ומנטליים. כאשר אחוז גבוה של נשים הרות סובלות מדיכאון לאחר הלידה אשר מתאפיין בתופעות שונות, כגון: הצפה רגשית, מחסור בשינה ואנרגיה, אובדן תיאבון, חרדה, עצבנות ובכי. הקשיים המנטליים האלו קשורים לרוב במטלות הקשורות לטיפול בתינוק הרך.

מהם שירותי העזר של אחות לאחר לידה?

במקרים רבים, הסיוע של אחות פרטית לאחר לידה הוא בשעות הלילה, כשהאם שוהה עם התינוק לאורך שעות היום וזקוקה לשינה בלילות על מנת להתחזק ולהשיב את השקט הנפשי. השירות יכול לסייע הן לאם יחידנית והן לנשים נשואות כשישנם מקרים ששני ההורים, האם והאב זקוקים לשינה בשעות הלילה.

ציוד לתינוק שנולד – אחת המשימות החשובות לקראת הלידה זה הכנת ציוד לתינוק הרך, בין אם השירות החל טרם הלידה או מיד לאחריה האחות תהיה לעזר ותוודא כי כל יש בנמצא את כל הציוד הרלוונטי: טיטולים, מגבונים, כובע, שמיכת חורף, קרם גוף, חזיית הנקה, משחת הקלה לפטמות ועוד.

הדרכה להתנהלות כללית בתקופה שלאחר הלידה – הקפדה על זמני מנוחה ושינה, הקפדה על היגיינה מוגברת ומתן הסבר והרגעה על תופעות טבעיות הקשורות לשינויים ההורמונליים אם זה כאבים שונים, דימום וכן טיפים להתמודד עם התקופה יחד עם בן הזוג.

הדרכת הנקה – האחות תסייע בהדרכה של שיטות הנקה נכונות, מתי זמן נכון להניק ואיך לבצע שאיבת חלב. בחלק מהמקרים האישה ההרה תרצה כי האחות הפרטית תסייע לה בה.

סיוע בהאכלה – האחות תסייע עם טכניקות האכלה ואף לסייע בהאכלה במקרים של האכלה מבקבוק, בייחוד בשעות הלילה.

החתלה והחלפה של חיתולים – אחות פרטית מנוסה ומתורגלת במשימה הזו שיכולה להיות מעט מעיקה להורים טריים ומותשים, במידת הצורך האחות תהיה שם להקל עליכם במשימה.

הרגעת התינוק – אין ספק כי בכי של תינוק זה דבר לא נעים, אך הוא שכיח. האחות תסייע במתן טיפים להרגעת התינוק ויכולה לסייע בעצמה במקרים שהתינוק פורץ בבכי, בייחוד בשעות הלילה בהם האם הטרייה ישנה. 

היתרונות של אחות פרטית לאחר הלידה

שינה נעימה

האחות הפרטית תדאג לכל צרכי התינוק ותאפשר לאם / לזוג ההורים לישון ולצבור כוח לטיפול וזמן איכות עם התינוק במהלך היום

ייעוץ והדרכה

האחות מספק הדרכות בכל תחום הרלוונטי לתינוק ולהורים הטריים, בין אם זה טכניקות הנקה, הרגעת התינוק, האכלה וטיפים חיוניים

סמכות רפואית

האחות מספק הדרכות בכל תחום הרלוונטי לתינוק ולהורים הטריים, בין אם זה טכניקות הנקה, הרגעת התינוק, האכלה וטיפים חיוניים

השגחה רפואית

מעבר לסיוע לאם ודאגה לצרכים הסיעודיים של התינוק, האחות המוסמכת מספקת השגחה רפואית מלאה ויודעת להבין במידה והתינוק סובל משינויים כלשהם אשר מצריכים טיפול או בדיקה על ידי רופא. כמו כן, בעת מצבי חירום (כמובן נאחל שלא נגיע למצבים אלה) האחות תדע להתמודד היטב, לתת סיוע ראשוני, לפנות ולהתנהל מול גורמים רפואיים כמו מד"א, ללוות בפינוי למיון במידת הצורך ולהרגיע את ההורים. 

חשוב לדעת כי קיים שירות נוסף, המתמקד בהשגחה של התינוק, לרוב בשעות הלילה, בו האחות משגיחה על התינוק בשעות אלה ומאפשרת לאם לנוח ולתפקד בצורה מיטבית בשעות היום.

במסגרת ההכשרה האחות המוסמכת יכולה גם לסייע בניהול ומתן תרופות, לחבוש פצעים, מתן זריקות, בדיקת מדדים שונים (לחץ דם, דופק, קצב נשימה) וטיפולים נוספים כך שאת מרוויחים מעטפת של שירות אשר מספקת לכם בטחון ושקט נפשי.

למה לבחור בשירות שלנו?

  שירות הניתן על ידי אחיות מוסמכות ומנוסות

  מנוסים בטיפול מול נשים בהריון ולאחר הלידה

  סיוע רפואי לצד תמיכה נפשית

  זמינות מלאה 24/7 ומתן שירות בכל רחבי הארץ