אחות פרטית לבית חולים

אחות מוסמכת להשגחה, טיפול ותמיכה בבית חולים

שירות אחות פרטית מוסמכת בבתי חולים וכן במוסדות שיקומיים וטיפוליים בכל רחבי הארץ. מדובר בשירות הנותן מענה מקיף לצרכי המטופל אשר זקוק להשגחה במסגרת השהות שלו במוסד המטפל, בין אם זה לאחר ניתוח או אשפוז כללי או מצב רפואי אחר. במסגרת השירות האחות תדאג להשגחה רפואית צמודה לצד תמיכה רגשית לחיזוק המטופל וסיוע בתהליך ההתאוששות וההחלמה.

תוכן עניינים

באילו מקרים נצטרך אחות בבית החולים?

הצורך באחות פרטית בבית חולים עולה לרוב במקרים בהם המטופל עבר ניתוח המצריך התאוששות ומעקב צמוד של גורם רפואי הן עקב קושי פיזי והן עקב ניתוחים רגישים אשר מצריכים מעקב צמוד עקב סיכון גבוה של הידרדרות במצב.

בנוסף לכך, לאחר ניתוח וטיפולים מורכבים שונים המטופל עלול לסבול ממצבים רפואיים שונים הכוללים בלבול, טשטוש, בחילות, הקאות ועוד. מצבים אלו לצד קושי פיזי מגבירים את הצורך בהשגחה צמודה כשבמקרים רבים בבתי החולים העמוסים קיים קושי לתת יחס אישי למטופלים הרבים. 

כמו כן, לעיתים למשפחת המטופל קיים קושי לשהות לצד המטופל לאורך זמן רב או במועד ספציפי ולכן שירות זה הכולל השגחה וטיפול מצד אחות פרטית שיש לה גם סמכות רפואית לבדוק, לטפל וגם לזהות ולהתריע בפני הדרדרות במצב – זו האופציה האידיאלית במצבים אלה.

מה כולל שירות אחות פרטית בבית חולים?

השגחה רפואית – שהיה לצד המטופל לצד מיטתו, אם זה במהלך כל שעות הלילה או בשעות ספציפיות. האחות עוקבת כי המטופל מקבל מענה רפואי נדרש מצד המחלקה המטפלת ובוחנת בעיניה המקצועיות אם חל שינוי במצב הרפואי המצריך בדיקה וטיפול מצד הצוות הרפואי של בית החולים.

וידוא כי המטפל מקבל את כל צרכיו במחלקה – האחות תוודא כי המטופל מקבל כל מה שהוא זקוק לו: ביגוד נוח, מיטה מתאימה ונוחה ותזונה נכונה ומתאימה. 

סיוע במצבי חירום – האחות בעלת ההכשרה הרפואית תדע לתפקד היטב במקרה של מצב חירום פתאומי במהלך הביקור שלה, היא תוכל לתת סיוע ראשוני מהיר לצד דיווח לצוות החירום של המוסד הרפואי.

ניהול תרופות – האחות תפקח כי המטופל מקבל בזמן את התרופות להם הוא זקוק מטעם הצוות הרפואי בבית החולים ובמידת הצורך תסייע בנטילת התרופות במידה והוא מתקשה בכך.

ניהול הקשר מול הצוות הרפואי – האחות תהווה גורם מתווך בין המטופל לצוות המטפל במוסד הרפואי, היא תדווח לצוות במידה והיא מזהה שינויים לטובה או לרעה במצב המטופל, אם היא רואה כי ישנן תופעות לוואי של תרופות או אם היא מבחינה במצב רפואי כלשהו המצריך בדיקת רופא או בחינה של שינוי בתכנית הטיפול.

ליווי מטופלים לביצוע בדיקות רפואיות – במהלך השהות בבית חולים ייתכן כי המטופל יצטרך לעבור בדיקות שונות במחלקות אחרות, אם אלו בדיקות הדמיה כגון: רנטגן, MRI, אולטרסאונד או בדיקות נוספות. האחות תדאג להקל על המטופל במצבים הללו, היא תלווה אותו למחלקה הרלוונטית, תסביר לו באופן כללי על הליך הבדיקה, תמתין עד לסיומה ותלווה אותו חזרה למיטת האשפוז.

טיפול רפואי כללי – במידת הצורך האחות תהווה כגורם מסייע רפואי נוסף המעניק טיפול בסיסי למטופל (בתיאום ושיתוף הצוות הרפואי במחלקה), אם זה סיוע במתן זריקות, חבישת פצעים ועוד. האחות גם תדאג לבצע בדיקת מדדים שונים במידת הצורך בזמנים בהם צוות האחיות במחלקה עמוס והיא תדאג להפנות את תשומת ליבן במקרים של מדדים חריגים.

אחות פרטית לנשים הרות / לאחר לידה – האחות תספק השגחה רפואית מקיפה לאורך שלבי ההריון ולאחר הלידה. בתקופה זו הגוף משתנה וחווה שינויים הורמונליים אשר משפיעים באופן כללי על בריאות האישה ההרה ועל העובר. לכן חשוב כי המעקב הרפואי יהיה מיטבי, שהאישה ההרה תקבל את כל צרכיה, כשהאחות  גם תספק תמיכה רגשית לקראת ההריון וכן תסייע בתהליך ההתאוששות לאחר הלידה, תקופה ממנה נשים רבות סובלות מהתופעה הזמנית של דכאון לאחר הלידה (תופעה המתאפיינת בבכי רב, אנרגיה ירודה, חרדה, עצבנות, חוסר תיאבון וקושי בהתמודדות עם משימות הטיפול בתינוק). האחות תהיה לצד האם לכל אורך הדרך, תתמוך רגשית כדי להקטין את הסיכון להתפתחות תופעה זו, ואם זו קרתה היא תהיה שם לתמוך נפשית כך שתחושות הדכדוך יחלפו במהרה.

תמיכה רגשית – מעבר להשגחה הפיזית והסיוע הרפואי, האחות נותנת אוזן קשבת ותמיכה רגשית, אלמנט חשוב במקרים של מטופלים הנמצאים במצב בריאותי לא קל ושנמצאים בסביבת בית החולים שלעיתים יכולה להיות לא נעימה עבור חלק מהמטופלים.

שמירה על היגיינה בסביבת המטופל – בתי החולים הם כר פורה להתפתחות זיהומים ומחלות, לכן חשוב מאוד לשמור על היגיינה בעת האשפוז והאחות תקפיד כי סביבתו של המטופל תהיה סטרילית, דבר שלעיתים המטופל לא תמיד מקפיד עליו, או לא מספיק ער לחשיבות שלו.

סיוע סיעודי בסיסי – סיוע בניידות, אם זה ליווי לבדיקות שונות כפי שצוין לעיל, טיול קצר על כסא הגלגלים, סיוע במעבר מהמיטה לכסא, שטיפת פנים וידיים, ותמיכה פיזית קלה.

סיוע ודיווח לבני המשפחה

השירות של האחות מקל באופן משמעותי על בני משפחה של המטופל אשר חרדים למצבו בעת שהותו בבית החולים. האחות תדאג לדווח להם על מצבו הכללי של המטופל ואם חלו שינויים כלשהם. כך בני המשפחה יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי המטופל מקבל את המענה האופטימלי וכי הם יכולים להמשיך בשגרה היומית שלהם, לתת לבן המשפחה לנוח ולבקרו בכל זמן שמתאפשר להם במהלך תקופת האשפוז.

החזר מקופת החולים

בטבלה הבאה תמצאו מידע אודות גובה ההחזר ומספר ימי הזכאות בקופות החולים במקרים של פניה לשירות של אחות פרטית בבית חולים לאחר ניתוח. הטבלה מעודכנת לתחילת 2024.

קופת חוליםמספר ימי זכאותהסכום שנקבל מהביטוח
כללית 3עד 10 ימיםהחזר בגובה של 85% מהשירות ועד 412 ₪ לכל יום / לילה
Maccabiעד 8 ימיםהחזר בגובה של 85% מהשירות ועד 510 ₪ לכל יום / לילה
מאוחדת-לוגועד 8 ימיםהחזר עד 75% מעלות השירות ועד לגובה של 100$ לכל יום / לילה
לאומית 34עד 10 ימיםבעלי ביטוח זהב: החזר של 450 ₪ ליום / לילה. בעלי ביטוח כסף: החזר של 400 ₪ לכל יום / לילה.

בתי חולים בצפון
בית חולים אי.מ.מ.ס הסקוטי
בית חולים אלישע
בית חולים אסותא חיפה
בית חולים בני ציון
בית חולים האיטלקי
בית חולים הלל יפה
בית חולים המשפחה הקדושה
בית חולים נווה שלווה
בית חולים פוריה
בית חולים רמב"ם
המרכז הגריאטרי המשולב ע"ש שהם
המרכז הרפואלי לגליל (לשעבר בית החולים לגליל מערבי)
מרכז גריאטרי פלימן
מרכז רפואי העמק
מרכז רפואי חורב
מרכז רפואי כרמל
מרכז רפואי רבקה זיו צפת

בתי חולים בשרון
בית חולים מאיר
בית חולים לניאדו
בית לווינשטיין
המרכז הגריאטרי נתניה
המרכז הרפואי בית גדי נתניה
הרצליה מדיקל סנטר

בתי חולים בגוש-דן
בית חולים בית רבקה
בית חולים אסותא השלום תל אביב
בית חולים וולפסון
המרכז הרפואי מעייני הישועה
המרכז הרפואי ע"ש סוראסקי (איכילוב)
המרכז הרפואי שיבא – תל-השומר
מרכז רפואי אסף הרופא
מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל

בתי חולים בשפלה
בית החולים אסותא ראשון לציון
בית חולים בבאר יעקב
בית חולים בראשון לציון
בית חולים ברחובות
המרכז הגריאטרי ראשון לציון
המרכז הרפואי הגריאטרי הרצפלד בגדרה
מרכז רפואי קפלן
שמואל הרופא מרכז גריאטרי

בתי חולים באזור ירושלים
בית חולים אוגוסטה ויקטוריה
בית חולים ביקור חולים
בית חולים הדסה
בית חולים הסהר האדום ליולדות
בית חולים הרצוג
בית חולים לעיניים סנט ג'והן
בית חולים משגב לדך
בית חולים סנט ג'וזף
בית חולים שיקומי אלין
בית חולים שערי צדק

בתי חולים בדרום
המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה
בית חולים ברזילי
בית חולים אסותא באר-שבע
בית חולים יוספטל

למה לבחור בשירות שלנו?

  שירות הניתן על ידי אחיות מוסמכות ומנוסות

  מטפלים מזה שנים עם מגוון רחב של אוכלוסיות מטופלים

  סיוע רפואי לצד תמיכה נפשית

  זמינות מלאה 24/7 ומתן שירות בכל רחבי הארץ