אחות פרטית לילה

 שירות אחות לילה מוסמכת בזמינות מיידית בבית הלקוח / בבית חולים / מוסד סיעודי או שיקומי. השירות כולל השגחה רפואית מלאה בה האחות מוודא כי המטופל מקבל את כל צרכיו הרפואיים, נוטל את התרופות בזמן ובמידת הצורך ביצוע בדיקות וסיוע רפואי כגון: מדידת לחץ דם, בדיקת רמות סוכר, מתן זריקות, סיוע בנטילת התרופות, תמיכה סיעודית בסיסית ועוד. 

באילו מקרים נצטרך אחות לילה?

שירות זה נותן מענה עבור מטופלים בודדים או עבור בני משפחה שאין ביכולתם לשהות לצד בן המשפחה בלילה ספציפי או לאורך תקופה, בין אם זה מסיבות של מרחק או עקב סיבות אחרות. השירות מסייע גם במקרים של מטופלים השוהים בבית חולים (אם זה עקב מחלה או לאחר ניתוח) והוא מעניק למטופל מעטפת מלאה של השגחה רפואית הכולל יחס חם, אישי, מקצועי ותחושת בטחון. בייחוד כאשר ידוע כי במחלקות שונות בבתי החולים בארץ יש לחץ גדול ולכן ישנה מוגבלות להעניק למטופלים יחד צמוד ואישי.

כמו כן, ישנם מטופלים עם מצבים רפואיים שונים, בין אם מדובר במצב זמני או קבוע, אשר זקוקים להשגחה רפואית, כך שסיוע של אחות מוסמכת בעלת הכשרה רפואית הוא חיוני ועדיף מאשר השגחה של קרוב או מטפל שאינו בעל הכשרה רפואית.

במקרים כאלו המענה הרפואי יהיה יעיל יותר, אם זה עקב אבחנה מהירה של שינוי במצב הרפואי או במתן טיפול ראשוני במידת הצורך והתמודדות במצב חירום.

מה כולל שירות אחות מוסמכת לילה?

אחות לילה בבית חולים / בבית המטופל מספקת שירות השגחה וסיוע רפואי הכולל: 

השגחה רפואית: האחות שוהה לצד המטופל, עוקבת שמצבו הבריאותי הוא תקין ואינו מחמיר וכי הוא נוטל את התרופות ומבצע אחר ההנחיות הרפואיות הרלוונטיות. 

סיוע סיעודי בסיסי:  אם זה ליווי לשירותים, סיוע בהחלפת בגדים, טיטולים, סיוע בהאכלה ובפעולות פיזיות שהמטופל מתקשה בהם. כמו כן האחות תוודא כי המטופל מקבל את כל הצרכים מצד הצוות הרפואי, אם זה ביגוד נוח, מיטה נוחה וכדומה.

מעקב, טיפול ובדיקות רפואיות: בדיקה כי המטופל נוטל את התרופות בזמן וסיוע במתן התרופות במידה והוא מתקשה בכך, בדיקת מאזן מים בגוף (לוודא שהמטופל לא מתייבש) לקיחת מדדים של לחץ דם וסוכר אם המטופל זקוק לכך (בבית או הפניה לאחות במידה והשירות ניתן בבית החולים), מקפיד על הנחיות הרופאים וקריאה לאחות המחלקה שבמשמרת במידת הצורך. 

תמיכה נפשית: האחות הפרטית בעלת גישה טובה וחמה למטופלים עקב הניסיון הרב בהשגחה וטיפול בסוגים רבים של מטופלים מכל הגילאים ומכל המצבים הרפואיים. הניסיון, הקשב והגישה הטובה מסייעים באופן טבעי לחוסן ולשקט הנפשי של המטופל.

אחות פרטית לילה בבית חולים / לאחר ניתוח

שירות זה בבית החולים הינו חיוני מכיוון שהוא נותן מענה אישי ומקצועי כפי שהוזכר לעיל, בייחוד בבתי החולים הגדולים והעמוסים וכי הוא מקנה ללקוח תחושת בטחון ושקט נפשי, מה שעשוי לסייע לו בהתאוששות ולישון טוב יותר . שירות זה הוא שכיח גם כי לעיתים קרובות בשעות הלילה יש קושי לבני המשפחה לשהות בבית החולים הספציפי בו שוהה המטופל מטעמי מרחק.

כמו כן, בשעות הלילה הפעילות של הצוות הרפואי היא מצומצמת, הרופא מבצע ביקור בבוקר, כמו גם השירות הסיעודי של כוח העזר וגורמים רפואיים נוספים כמו פיזיותרפיסטים. כך שבמקרה של צורך בסיוע רפואי או סיעודי או במקרה של החמרה במצב (כשישנם מצבים רפואיים שעלולים להחמיר בלילה כמו בחילות, הקאות, סחרחורות, בלבול חריף ועוד) תמיד טוב שתהיה לצד המטופל גורם רפואי בשעות האלה שישגיח, ירגיע, יטפל או יפנה לצוות הרפואי במידת הצורך.

בתי חולים בצפון
בית חולים אי.מ.מ.ס הסקוטי
בית חולים אלישע
בית חולים אסותא חיפה
בית חולים בני ציון
בית חולים האיטלקי
בית חולים הלל יפה
בית חולים המשפחה הקדושה
בית חולים נווה שלווה
בית חולים פוריה
בית חולים רמב"ם
המרכז הגריאטרי המשולב ע"ש שהם
המרכז הרפואלי לגליל (לשעבר בית החולים לגליל מערבי)
מרכז גריאטרי פלימן
מרכז רפואי העמק
מרכז רפואי חורב
מרכז רפואי כרמל
מרכז רפואי רבקה זיו צפת

בתי חולים בשרון
בית חולים מאיר
בית חולים לניאדו
בית לווינשטיין
המרכז הגריאטרי נתניה
המרכז הרפואי בית גדי נתניה
הרצליה מדיקל סנטר

בתי חולים בגוש-דן
בית חולים בית רבקה
בית חולים אסותא השלום תל אביב
בית חולים וולפסון
המרכז הרפואי מעייני הישועה
המרכז הרפואי ע"ש סוראסקי (איכילוב)
המרכז הרפואי שיבא – תל-השומר
מרכז רפואי אסף הרופא
מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל

בתי חולים בשפלה
בית החולים אסותא ראשון לציון
בית חולים בבאר יעקב
בית חולים בראשון לציון
בית חולים ברחובות
המרכז הגריאטרי ראשון לציון
המרכז הרפואי הגריאטרי הרצפלד בגדרה
מרכז רפואי קפלן
שמואל הרופא מרכז גריאטרי

בתי חולים באזור ירושלים
בית חולים אוגוסטה ויקטוריה
בית חולים ביקור חולים
בית חולים הדסה
בית חולים הסהר האדום ליולדות
בית חולים הרצוג
בית חולים לעיניים סנט ג'והן
בית חולים משגב לדך
בית חולים סנט ג'וזף
בית חולים שיקומי אלין
בית חולים שערי צדק

בתי חולים בדרום
המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה
בית חולים ברזילי
בית חולים אסותא באר-שבע
בית חולים יוספטל

החזר מקופות החולים

ניתן לקבל החזר מקופות החולים במקרים של אשפוז בבית חולים לאחר ניתוח, בהתאם לפוליסה הביטוחית. בטבלה הבאה מידע על גובה ההחזר ומספר ימי הזכות בקופות החולים. הטבלה מעודכנת לתחילת 2024.

קופת חוליםמספר ימי זכאותהסכום שנקבל מהביטוח
כללית 3עד 10 ימיםהחזר בגובה של 85% מהשירות ועד 412 ₪ לכל יום / לילה
Maccabiעד 8 ימיםהחזר בגובה של 85% מהשירות ועד 510 ₪ לכל יום / לילה
מאוחדת-לוגועד 8 ימיםהחזר עד 75% מעלות השירות ועד לגובה של 100$ לכל יום / לילה
לאומית 34עד 10 ימיםבעלי ביטוח זהב: החזר של 450 ₪ ליום / לילה. בעלי ביטוח כסף: החזר של 400 ₪ לכל יום / לילה.

למה לבחור בשירות שלנו?

אנו מספקים שירות עם אחיות מוסמכות ומנוסות בלבד, תוך התאמה של האחות למצב הרפואי ומין המטופל. האחות תדאג למעטפת שירותית מלאה: רפואית ונפשית כאחד ותסייע גם לבני המשפחה אשר זקוקים לשירות כשהאחות תדאג לתת את המענה הנדרש לצרכי המטופל ותדווח למשפחה בסיום המשמרת על מצבו.