תחילת העמוד, לחצו ENTER למעבר לתפריט נגישות והפעלת ניווט מקלדת לחצו ENTER למעבר לתוכן העמוד לחצו ENTER למעבר לתפריט האתר
אחים ואחיות, מקצוע לחיים
אנחנו מזמינים אתכם להכיר מקרוב את המקצוע
כולנו פוגשים אחים ואחיות בכל תחנות חיינו, מבלי להכיר את התפקידים המגוונים והרבים שלהם. על מה הם אחראיים, מי יכול לעסוק בסיעוד ואיך תדעו אם זה מתאים לכם?

הכשרת האחים והאחיות המוסמכים מתבצעת באוניברסיטאות, במכללות ובמוסדות ההכשרה לסיעוד בהתאם לתוכנית ליבה שקבע מינהל הסיעוד במשרד הבריאות, המתווה את תפקידיהם.

 

לתוכנית הליבה לתואר אח/ות מוסמך/ בישראל »

ואיך תדעו אם זה מתאים לכם?

אם אתם מחפשים תחום עיסוק מאתגר, מעניין, חשוב מאין כמותו, שמטרתו להיטיב עם הזקוקים לעזרה ולהשפיע על חייהם, והוא משלב כישורים רבים ויכולת קבלת החלטות ברמה יומיומית, לימודי סיעוד יכולים להתאים לכם.

מי יכול לעסוק בסיעוד?

מי שיכול ללמוד סיעוד חייב להיות אזרח ישראלי מעל גיל 18, בעל בגרות מלאה וציון פסיכומטרי מעל 500 ועמד בתוכנית הלימודים לתואר אחות מוסמכת. על מנת לעסוק במקצוע יש לקבל הכרה במעמד מטעם משרד הבריאות, לעמוד בהצלחה בבחינות הרישוי הממשלתיות ולהירשם בפנקס לרישום מורשים לעסוק בסיעוד. למידע נוסף על תנאי הקבלה ועל בחינות ההסמכה.

 

הלימודים אמנם מאתגרים ולא מתאימים לכל אחד, אבל מסלולי הלימוד רבים ומגוונים: ניתן ללמוד סיעוד לתואר ראשון, לתואר שני, ללימודי דיפלומה, וכן לעבור קורסים על בסיסיים. בנוסף, קיים מסלול הכשרה להסבת אקדמאים. למידע נוסף על מסלולי הלימוד השונים ועל מוסדות הלימוד.

איך אפשר לפתח קריירה מקצועית בסיעוד?

חשוב לדעת כי בפני אחים ואחיות פתוחות אפשרויות רבות להתקדמות מקצועית (תפקידי מומחיות כמו אונקולוגיה, מיילדות ועוד), ניהולית (בתפקידי ניהול או פיקוח ארגוניים), חינוכית (תפקידי הכשרה) ואקדמית (בתפקידי מחקר). קראו עוד על אפשרויות ההתפתחות המקצועית.